Misyon - Vizyon

MİSYONUMUZ:

Üniversite personeline akademik çalışmalarında piyasaya uygun koşullarda yüksek kaliteli hizmet vermek.

 

VİZYONUMUZ

Üniversitemizde görev yapan akademisyenlerin yurt dışında da nitelikli metinlerle yayın yapmasına destek olarak Üniversitemizin dünya çapındaki tanınırlığı ve güvenilirliğini arttırmak ve Üniversitemizin öğretim üyelerinin bilimsel araştırmalarının gerek düzeltme, gerekse de çeviri yoluyla yurtdışında yayınlanabilmesinin önünü açmak.

Birimin, bu sayede Üniversitemizin öğretim üyelerinin ulusal ve uluslararası düzeyde daha çok ses getirmelerine yardımcı olarak üniversitemizin genel akademik başarısının yükselmesine katkı sağlayacağı umulmaktadır.

 

GÖREV TANIMIMIZ:

Yönetim Rektör Yardımcılığı bünyesinde kurulan ve döner sermayeli bir birim olup hizmet kapsamı bakımından kurum içiyle kısıtlı olması düşünülen Yıldız Teknik Üniversitesi Akademik Çeviri ve Metin Düzeltme Birimi, Üniversitemizin akademik personeline “butik” çeviri ve düzeltme (editing) hizmeti verecektir. Birimde; çeviri alanında deneyimi, akademik kariyeri ve uzmanlığı olan, ilgili yabancı dile ileri düzeyde hâkim olan ve Üniversitemizin yabancı dil birimlerinde çalışan kendi akademik personeli görev yapacaktır.